Życie toczy się bardzo szybko. Planowana Pielgrzymka II Szlakiem Bło­gosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego (Sachsenhau-sen - Dachau) odbyła się. Była ona wielkim przeżyciem dla prawie pięćdzie-sięciorga uczestników. O pielgrzymce ukaże się kolejny numer BIULETYNU PARAFII. Obecny numer 10. przynosi historię, którą przeżywaliśmy 23 lutego 2005 r., z okazji 60. rocznicy śmierci Błogosławionego. Cały program przy­pomina plakat o uroczystościach, zamieszczony przed zdjęciami.
Na materiał zawarty w numerze 60. składają się teksty związane z tą roczni­cą oraz inne, związane z harcerstwem. Uroczystości dnia 21 lutego dokumen­tują dwa referaty: hm. drą Jaromira Kurczewskiego pt.: Odnaleźć radość ży­cia... i ks. drą Mariana Wróblewskiego pt.: Bl. ks. Stefan Wincenty Frelichowski, a dnia 23 lutego - homilia ks. bpa Józefa Szamockiego. Z rocznicą korespon­duje też tekst mgr Mariana Dorawy pt.: Nowy ołtarz błogosławionego ks. Stefana W. Frelichowskiego.
Ważnym materiałem jest pierwsza grupa wspomnień Odeszli na wieczną wartę - przypomnienie postaci i grobów harcerzy, pochowanych na cmentarzu Sw Jerzego. Ci, którzy odeszli, mają w tle Patrona Harcerstwa Polskiego. Trzeba ich wszystkich wspomnieć. Pierwszy odcinek opracowała hm. Beata Chomicz. W następnych Biuletynach przewidujemy kontynuację tych materia­łów. Redakcja prosi o opracowanie podobnych biogramów osób ze środowiska harcerskiego lub sugestię, kogo należałoby w tych wspomnieniach umieścić.
Część VIII Kalendarium dokumentacyjnego jest ważna dla szukających materiałów o Błogosławionym. Jak się okazuje, środowisko harcerskie naj­bardziej poszukuje tej rubryki. Cieszy ten znak zainteresowania Patronem Harcerstwa Polskiego.

Redakcja prosi również o przysyłanie informacji do tej części materiałów, aby nasza kronika była aktualna i ułatwiała wzrastanie w poznaniu Patrona, realizacji Jego ideałów i w modlitwie.
Redakcja dziękuje grupie Druhen i Druhów, którzy nadesłali swoje myśli o Błogosławionym w związku z przeżyciami po śmierci Ojca św. Jana Pawła II. Uświadomienie sobie tego połączenia jest znakiem łaski Bożej, wciąż spełnia­jącej dzieła przez „opatrznościowych mężów".

Szczególną trudność zawsze sprawia Redakcji wybór zdjęć. W naszej audio­wizualnej epoce prawie każdą lekturę zaczyna się od zdjęć. Tym razem wybór
był szczególnie trudny, ze względu na decyzję umieszczenia zdjęć tych, którzy „odeszli na wieczną wartą " oraz zdjęć miejsc ich spoczynku. Tego nie można było odłożyć do następnych numerów.
W roku 2006 radykalnych zmian chyba w niczym nie będzie. Cieszą znaki wzrostu kultu bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego - Patrona Harcer­stwa Polskiego i popularności Sanktuarium Z tego powodu, jako kustosz tego miejsca pamięci, szczególnie się cieszę i dziękuję Bogu.
Błogosławiony Patronie Wieku módl się za nami harcerkami i harcerzami!

ks. Józef Nowakowski- kustosz