Ukazuje się 12 nr BIULETYNU PARAFII pw.WNIEBOWZIĘCIA NAJ¦WIĘTSZEJ MARII PANNY i BŁ. KS.STEFANA WINCENTEGO FRELICHOWSKIEGO W TORUNIU. Zawiera on materiały dotycz±ce dwu wydarzeń -pielgrzymki II Szlakiem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego (Sachsenhausen - Dachau) odbytej w dniach 1-5 lipca 2005 r. oraz Uroczysto¶ci 66. rocznicy aresztowania bł. Stefana we wrze¶niu 1939 r. obchodzone 9 wrzenia 2005 r.

Pielgrzymka II Szlakiem ...była ona wielkim przeżyciem dla prawie pięćdziesięciorga uczestników. Obecnie jest już wystarczaj±ca liczba chętnych do odbycia jej na nowo. Dlatego planuje się j±  "powtórzyć", prawdopodobnie w lipcu, przyszłego 2008 roku. Obecny numer biuletynu zawiera materiały z tej pielgrzymki plakat zapraszaj±cy na pielgrzymkę, relację z jej przebiegu i zdjęcia.

Drug± czę¶ci± numeru s± materiały z uroczystoci 66. rocznicy uwięzienia bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Okolicznociowo ze względu na program duszpasterski roku 2005 tre¶ć uroczystoci została ukierunkowana na "przyjrzenie" się rodzinie bł. Stefana. Materiały, ze względu na probę czytelników, rozpoczyna plakat o Uroczystoci z okazji 66. rocznicy aresztowania bł. ks.Stefana Wincentego Frelichowskiego - 11 IX 1939 oraz jej program.

Dalej znajd± się prelekcję dr. Waldemara Rozynkowskiego nt. Atmosfera wychowawcza rodziny Patrona Harcerstwa Polskiego i dr.Mieczysława Guzewicza nt.Warto¶ć małżeństwa. Tę czę¶ć zamyka relacja o uroczysto¶ci hm. Bety Chomicz Rodzina moja dała m i zdrowy i jasny pogl±d nażycie"Szkoda,że nie można zrelacjonować radosnych przeżyć z recitalu, który był drug± czę¶ci± uroczysto¶ci.

Czę¶ć IX Kalendarium dokumentacyjnego ważna dla szukaj±cych materiałów o Błogosławionym, tym razem jest bardzo obszerna. Stało się tak dlatego, ponieważ nr 11 BIULETYNU ...wcale jej nie zawierał. Przepraszamy też tych, którzy bardzo tej rubryki stale poszukuj±. Jak się okazuje najbardziejrodowisko harcerskie jest ni± zainteresowane. Cieszy to, gdyż jest znakiem jego zainteresowania Patronem Harcerstwa Polskiego.

Czeka na opracowanie relacja z przebiegu Peregrynacji Relikwii Patrona Harcerstwa Polskiego. Redakcja otrzymała wiele pięknych zdjęći nieco programów z przebiegu uroczystoci. Jednakokoło 30% rodowisk harcerskich tej relacji nie dostarczyło. Redakcja BIULETYNU ...bardzo prosi o te materiały, aby, przedstawiaj±c całociowo przebieg, były bardziej pożyteczne.

Redakcję cieszy liczna korespondencja,wiadcz±ca o wzrocie kultu bł. ks. Stefana, ale i spełnianej służbie przez  Sanktuarium Bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego - Patrona Harcerstwa Polskiego. Jako kustosz, szczególnie cieszę się z tego

• ogosławiony Patronie Druhu Wicku módl się za nami harcerkami i harcerzami!
    W imieniu redakcji ks. Józef Nowakowski kustosz

Toruń, dnia 7czerwca 2007 r.
w 8 rocznicę beatyfikacji