Obecny Biuletyn 14 powstaje w atmosferze roku l0.lecia be­atyfikacji ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego i pobytu kochane­go Ojca świętego Jana Pawła II w Toruniu. Z przyczyn materialnych nie ukazał się on wcześniej, jednak oczekiwanie na jego wydanie po­kazało jak gorące są nasze myśli i pragnienia informacji dotyczących Błogosławionego Patrona Harcerstwa Polskiego, Wyższego Semina­rium Duchownego w Toruniu, kilku kościołów, wielu drużyn harcer­skich i kilku Kleryckich Kręgów Harcerskich. Po przeżyciu peregry­nacji relikwii Bł. Druha Wieka w środowiska harcerskie nie tylko, choć trochę, znają życie Patrona, ale i pogłębiają jego harcerską du­chowość zanurzoną w kapłaństwo. W czasie Zlotu w Chorzowie wielu Druhen i Druhów znało już pogłębioną myśl Ojca św., że nasz Patron realizował swoje kapłaństwo według harcerskiej szkole wrażliwości.
Materiały zawarte w tym Biuletynie 14 niejako spóźniają, jed­nak ich nie może zabraknąć. Przejrzenie samego spisu treści ukazuje, że są one bardzo ważne dla obecnego roku. Nie tylko z tego powodu, iż przypominają nam materiały 62. i 63. rocznicy śmierci bł. ks. Stefana. Rok obecny z nich wyrasta i obdarzy nas jeszcze większymi darami. Zbieg okoliczności powoduje, że 64. rocznica śmierci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego będzie obchodzona tylko jednego dnia 23 lutego: Msza św. o kanonizację Błogosławionego w kościele Wnie­bowzięcia NMP - Sanktuarium Błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego, a Uroczyste wspomnienie będzie w Teatrze im. Wilama Horzycy. Będziemy wdzięcznie wielbić Boga za dar życia i świętości ks. Stefana - harcerza, kapłana, męczennika, a równocześnie modlić się o laskę kanonizacji. Przygotowany program wspomnienia powi­nien nam pomóc bardziej spotkać naszego Patrona.
Redakcja oczekuje wciąż materiałów świadczących o łaskach świadczących o Bożym działaniu przez bł. Stefana i prosi o modlitwy o łaskę kanonizacji.

ks. Józef Nowakowski kustosz Sanktuarium Bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu

Toruń, dnia 2 lutego 2009 r. r.