Wprowadzenie do Biuletynu Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu

Miniony rok od wydania poprzedniego numeru Biuletynu Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu nr 18 przyniósł wiele nowych wydarzeń przez realizację zadań Roku Patrona w województwie Kujawsko-Pomorskim. Prawem serii pojawił się Rok 100 lecia Urodzin bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w skali ogólnopolskiej przynosząc jeszcze zapowiedź Międzynarodowego Zlotu Harcerstwa Polskiego pod hasłem WICEK 2013 od 6-13 sierpnia 2013. Zaawansowanie przygotowań budzi nadzieję na sukces owocnej jego realizacji dla harcerskich społeczności również poza granicami kraju. Numer bieżący Biuletynu... był przygotowywany w wielkim pośpiechu. Wydarzenia - Roku Patrona w Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej oraz przygotowania do Zlotu WICEK 2013 często się nakładały. Sanktuarium i Duszpasterstwo Harcerzy przygotowuje materiał duchowo - religijny na czas spotkań zlotowych, ale i na zadania przedzlotowe. Sam przebieg zlotu wymaga przygotowania wizji pracy Sanktuarium i udziału w działaniu Centrum Duchowego. Pracuje nad tym grupa kapelanów i duszpasterzy z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Litwy. Nadzieja, że nikomu nie zabraknie zdrowia i czasu, wydaje się dobrze rokować.
Prezentowany numer zawiera zmiany w relacji z wydarzeń. Dotąd był to opis połączony z prezentacją myśli i celów, a obecnie zostało to ograniczone do przedstawienia programu uroczystości zamieszczonego w kalendarium. Teksty homilii Księży Biskupów z 66. i 67. rocznicy modlitw o rychłą kanonizację, księdza kustosza w Radiu Maryja, prelekcji ks. Mariana Wróblewskiego przedstawiają zestaw ideowy prezentowany w tym numerze. Najobfitszy jest zestaw zdjęć, tym razem, w pocztówkowym formacie i przedstawia główne wydarzenia „z całego roku".

Sanktuarium przygotowało w tym roku relacje filmowe z uroczy- stości 67. rocznicy śmierci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w 2012 r. oraz z Wypadu Polskim Szlakiem Życia, Nauki i Męczeństwa Patrona kapelanów i duszpasterzy harcerskich i, tym samym szlakiem, dwudniowej Wyprawy Seniorów. Oba były cen- nymi doświadczeniami dla uczestników przez możliwość bardzo osobistych spotkań ze światem życia Patrona.
Redakcja, jak zwykle, prosi o relacje z różnych aktów kultu bł. ks. Stefana, aby z nich mógł powstać normalnej objętości osobny numer.

W imieniu redakcji
ks. Józef Nowakowski