W trzecim roku od beatyfikacji ukazuje się piąty numer Biuletynu Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu już w połączeniu z drugim Patronem bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim. Wielu nawet uważa, że należałoby popularyzować już nazwę Sanktuarium Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Jednakże może byłaby to nazwa mało komunikatywna dla osób rzadziej przebywających w Toruniu.
Obecny numer zawiera materiały z obchodów 61 -szej rocznicy aresztowania w 1939 roku oraz 56-tej rocznicy śmierci ks. Stefana. Ciekawe wykłady okolicznościowe zgromadzeni uznali za bardzo ważny materiał ukazujący bogactwo osobowości bł. ks. Stefana. Dlatego je tu drukujemy, by były stale dostępnym materiałem. Poprzedza je tekst listu Błogosławionego do swych rodziców, Marty i Ludwika, z okazji XXV-lecia ich małżeństwa i dekret ks. Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Suskiego ustanawiający drugim Patronem naszej Parafii bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego oraz nadający tytuł Sanktuarium.
Artykuły dr. Waldemara Rozynkowskiego "Nie siedzę bezczynnie... Bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski przed wstąpieniem do Seminarium" i "Bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski w świetle wstępniaków do Wiadomości Kościelnych Parafii Najświętszej Marii Panny w Toruniu" przybliżają nam osobę ks. Stefana.
Obszerny artykuł dr Jerzego Girzyńskiego"Działalność duszpasterska duchowieństwa Diecezji Chełmińskiej w czasie II wojny światowej" przybliża wydarzenia świadczące o bohaterskiej weryfikacji wierności wyrosłej z ideałów wiary.
Numer zawiera też wybór intencji polecanych Bogu za wstawiennictwem bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego wpisanych 10 - 12-go czerwca 2000 roku

Wielka jest druga część zdjęciowa podzielona na dokumenty oraz migawki z wydarzeń. Ponieważ materiałów jest bardzo dużo, ten numer zawiera zdjęcia
głównie z uroczystości toruńskich i kilka innych. Swoisty przegląd będzie zawierał numer 6, który ukaże się niebawem (przez tegorocznymi wakacjami). W marzeniach rodzi się szczególny numer HARCERSKI o Błogosławionym. Oby mógł się ukazać jak najrychlej.
Redakcja wszystkim proszącym o materiały i obrazki z modlitwą dziękuje za udział w modlitwach oraz za apostolstwo informacyjne o bł. ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim. Wyczerpuje sięjuż 1 i 2 numer Biuletynu Parafii..., ale dopóki starczy będziemy służyli.
W zeszycie podziękowań i próśb wciąż przybywa wiele intencji. W całości od dnia beatyfikacji sąjuż ich tysiące. W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 modlimy się za pośrednictwem Błogosławionego do Boga o ich wysłuchanie.
Materiały zamykajątrzy pieśni do bł. ks. Stefana i modlitwa, które niech służą do wspólnego i prywatnego odmawiania.
Jak zwykle prosimy o materiały dotyczące Błogosławionego i modlitwę o Jego kanonizację. Jest też już opracowany zestaw wezwań za pośrednictwem Błogosławionego. Najprawdopodobniej ukaże się drukiem w przyszłym numerze.

ks. Józef Nowakowski
Toruń, dnia 25 marca 2001 r.
w X-cio lecie ustanowienia Diecezji Toruńskiej