Ukazuje się kolejny numer Biuletynu Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu. Towarzyszy jemu wielka radość przygotowującego materiał zespołu z dwu powodów - faktu ogłoszenia Patronem harcerstwa polskiego i możliwości umieszczenia w nim tekstów, które zostały wygłoszone w z okazji 57-mej rocznicy śmierci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Są to artykuły drą Waldemara Rozynkowskiego Błogosławiony ks. Stefan Wincenty Frelichowski - inicjator ruchu " Legion Chrystusa" i drą Piotra Kurlendy Organizacje katolickie w Toruniu w czasach II Rzeczypospolitej przedstawione w Dworze Artusa już 21 lutego 2002. Kazanie Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego było wygłoszone w dniu rocznicy 23 lutego 2003 r.
W obecnym numerze znalazły się materiały zebrane po 57-ej rocznicy śmierci Błogosławionego. Dnia 21 maja 2002 r. dr W. Rozynkowski w Centrum Dialogu Społecznego wygłosił prelekcję nt. Błogosławieni: Maria Karłowska i bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski - dwie drogi do świętości. Jej tekst zamieszczamy na specjalne życzenie bardzo wielu osób.
Swoistym uzupełnieniem z poprzedniego roku jest list ks. bpa Diecezjalnego Andrzeja Suskiego do uczestników Pielgrzymki Parafii realizujących swoją animację według metod Ruchu dla Lepszego Świata. Była ona w naszej parafii w sierpniu 2001 r.. Odbyła się ona pod hasłem Tradycja i odnowa
W nawiązaniu do uroczystości przekazania Relikwiarza bł. ks. Stefana w Bordesholm zamieszczona jest krótka relacja z uroczystości. Kolejno zamieszczone Kalendarium oraz Prośby i podziękowania. Kalendarium obejmuje czas dość rozległy, gdyż różne materiały zostały w nim umieszczone, a dopiero zostały zauważone. Nie może też zabraknąć pieśni oraz bogatego serwisu zdjęciowego.
Serdecznie dziękuję wielu osobom, które przygotowały materiały.

ks. Józef Nowakowski
Toruń, dnia 11 lutego 2003 r.