W obecnym numerze przeważają teksty z 2003 r., a zdjęcia pochodzą po poło­wie z ubiegłego i obecnego roku.
Pierwszym tekstem jest homilia J. E. bpa Andrzeja Suskiego wygłoszona na uroczystości przekazania relikwii bj. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, w Dniu Myśli Braterskiej (22 II 2003 r.) w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Ten dzień wszedł już do historii. DRUH WICEK jest patronem har­cerstwa polskiego. Trochę opiszą ten dzień zamieszczone przedruki redakcyjne z Głosu z Torunia oraz Czuwaj.
W 58 rocznicę śmierci bł. ks. Stefana przybył do Torunia kolega, współwięzień Błogosławionego J. E. bp Ignacy Jeż z Koszalina. Jego przewodnictwo i wygłoszona homilia, przy bardzo licznym zgromadzeniu liturgicznym, napełniła nas znów fun­damentalnymi myślami. Niech zamieszczona homilia będzie inspiracją do owocne­go wielkim człowieczeństwem codziennego życia. Redakcja przy okazji dziękuje Ekscelencji za szybko przekazany tekst - Bóg zapłać!
Nie można było nie umieścić dwu homilii, którymi rocznicowe wspomnienia wyprzedził J. E. bp Józef Szamocki. Pierwsza była wygłoszona w czasie niezapo­mnianej z powodu mrozu poniedziałkowej transmisji z naszego kościoła w dniu 17 lutego br. Poprzedzona była ona programem wykonanym przez dzieci i młodzież ŻYĆ PO HARCERSKI). Druga drukowana homilia była wygłoszona dnia 19 lutego br. w kościele św. Józefa, w czasie Mszy św. na rozpoczęcie Sympozjum młodzieżo­wego poświęconego osobie Bł. Ks. St. W. Frelichowskiego organizowanego przez Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącego.
 W numerze zamieszczamy także tekst wystąpienia drą W. Rozynkowskiego, poświęconego Korespondencji obozowej bł. ks. S. W. Frelichowskiego. Został on wygłoszony dnia 21 II 2003 r. w Dworze Artusa z okazji wspomnienia 58 rocznicy śmierci Błogosławionego.

Sądzę, że szukających sprawozdań zadowoli zamieszczona teraz porcja prze­druków o uroczystościach i tekstów wygłoszonych w czasie ich przebiegu. Na spe­cjalną prośbę zostaje umieszczone podziękowanie p. Tomasza Kowalskiego wygło­szone na uroczystości JUBILEUSZU MĘCZENNIKÓW ZIEMI TORUŃSKIEJ, BŁOGOSŁAWIONEGO KS. STEFANA WINCENTEGO FRELICHOWSKIEGO 23 lutego 2000 r. Jest ono dlatego godne uwagi, gdyż jakby zamyka czas modlitw o beatyfikację.
Wiele korespondencji prowadzi Redakcja Biuletynu w sprawie opracowań mi­steriów słownych czy słowno-muzycznych oraz scenariuszy uroczystości. Tym ra­zem drukujemy, za zgodą autorów, posiadane ich wersje robocze. Może spełnią jeszcze swą rolę po raz drugi w innych okolicznościach.
Ze szczególną prośbą zwracam się do osób, które od lat zgłębiają osobowość bł. ks. Stefana, aby zapoznali się z nowym konkursem ogłoszonym przez Sanktuarium Bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu. Oczekujemy ich pi­semnych wypowiedzi. W czasie różnych uroczystości ku czci ks. Stefana wypowia­dający dają świadectwo osobistego przemyślenia i skojarzeń bogatszych niż się po­wszechnie zauważa. Czuć w tych wypowiedziach inspirację zaczerpniętą od Druha Wieka i wyrosłe ze zdrowego ziarna owoce. Proszę więc napisać to, co pomyślane i przesłać na adres podany w regulaminie konkursu (obecnie zostaje wydrukowany). Pytania konkursowe Konkursu Diecezjalnego zostają podane tylko dla poszukują­cych materiałów do podobnej inicjatywy. Przy okazji proszę o informacje o konkur­sach, które gdzieś się już odbyły albo są zamierzone. Za zgodą autorów możemy je wydrukować.
Kolejna porcja próśb i podziękowań w tym numerze jest zaczerpnięta z pierw­szej ich księgi. Mamy w archiwum kolejne i choć częściowo będziemy je też za­mieszczać. Proszę o korespondencję w tej sprawie.
Przed drukowaną zawsze większą czcionką modlitwą o laski i o rychłą kanoni­zację bł. ks. Stefan Wincentego Frelichowskiego zamieszczamy już trzy pieśni. Naj­nowsza była śpiewana w czasie Konferencji naukowej zorganizowanej w okazji wy­stawy w Galerii Porczyńskich w Warszawie w dniu 22 lutego 2003 r. (dniu ogłosze­nia Go Patronem harcerstwa polskiego). Bardzo podobała się ona zebranym i dlatego zamieszcza się jej zapis nutowy dla łatwiejszego nauczenia.
Na zakończenie pragnę podzielić się jeszcze wieścią, że jeśli nie wystąpią nie­przewidziane trudności, to w tym roku może będzie jeszcze jeden numer Biuletynu lub....

ks. Józef Nowakowski
Toruń, dnia 17 maja 2003 r.