Rok upłynął od wydania ósmego numeru Biuletynu. Czas ten przyniósł wiele spotkań z bardzo licznymi grupami harcerskimi z terenu niemal całej Polski, przybywającymi do Sanktuarium Bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Było ich ponad pięćdziesiąt. Obecnie ta nasza ważna działalność dla Patrona Polskich Harcerzy wzbogaciła się możliwością nocowania w dwu salkach około 50-ciu osób i korzystaniem z gotowania w kuchni oraz całego zaplecza gospodarczego. Odbyte już w tym roku obozy potwierdziły, że warunki te zaspokajają podstawowe potrzeby. Zainteresowanie chętnych do nawiedzenia Sanktuarium w tym roku, zapowiada bardzo duży wzrost przybywających. Cieszymy się.
Cieszy też, że wzrasta ilość podziękowań i próśb składanych za pośrednictwem bł. ks. Stefana. W atmosferze modlitwy otrzymane łaski świadczą o skuteczności patronalnego pośrednictwa. Prosimy dalej o modlitewne apostolstwo.
Trzecią radosną sprawą to fakt przygotowywania kilku prac magisterskich związanych z życiem i rozwojem kultu Błogosławionego Druha Wieka. Ukażą one w przyszłości jeszcze więcej bogactwa duchowego Patrona harcerzy. Redakcja oczekuje opracowanych na ten temat materiałów do publikacji.

W tym numerze Biuletynu Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu będą aż cztery artykuły. Dwa z nich: Rozważania bł. ks. Stefana Wincentego Frełichowskiego na tle Ewangelii oraz " ZEW" -projekt starszoharcerskiego pisma Chorągwi Pomorskiej napisał dr Waldemar Rozynkowski, a drugie dwa W poszukiwaniu korzeni - o rodzinie bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego oraz Dom rodzinny bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego przygotował mgr Robert Zadura. Pierwsze z nich były wygłoszone przez obu autorów na Uroczystych wspomnieniach. Lektury drugich nie można pominąć, gdyż jest ona potrzebna dla poznania całości spuścizny bł. ks. Stefana.
W treści też znajdują się jakby stałe części - Kalendarium doku­mentacyjne (cz. VII), pieśni i modlitwa. Serwis zdjęciowy będzie też obfity, ale zapewne nie spełni on oczekiwań tych, którzy pragną ich
jeszcze więcej.
W redakcji znajduje się już bardzo wiele materiałów, które czekają na wydanie. Obecny rok jest 60-tą rocznicą śmierci Błogosławionego, zakończenia wojny i pewnego nowego spojrzenia na duchową kondycję społeczeństwa. Duchowość bł. ks. Stefana na tym tle jeszcze bardziej zajaśnieje nie tylko "w jasnych promieniach Dachau". Osoby, które będą uczestnikami różnych tych wydarzeń prosimy o podzielenie się swymi
propozycjami.
Sanktuarium bł. ks. Stefana planuje w tym roku zorganizować kilka wydarzeń. Oby one też zainspirowały jak najwięcej osób i przyczyniły się do duchowego ich ubogacenia.
Prosimy nadal o stałą korespondencję z naszą redakcją.
Czuwaj! Ks. Józef Nowakowski