RUCH DUSZPASTERSKI

„Na chwałę Matki Bożej i ku naszemu pokrzepieniu ogłaszamy Najświętszą Maryję Pannę MATKĄ KOŚCIOŁA, to jest Matką Ludu Bożego, zarówno wiernych, jak i Pasterzy, którzy nazywają Ją najukochańszą Matką. Pragniemy, by pod tym najmilszym tytułem od tej chwili Dziewica-Matka była jeszcze bardziej czczona i wzywana przez lud chrześcijański”.

Ojciec Św. Paweł VI

Każdy Pomocnik Maryi – Matki Kościoła:
  • ponawia codziennie AKT ODDANIA SIĘ MATCE BOŻEJ
  • ofiarowuje modlitwę za księży z naszej parafii, tzw. „margaretkę”
  • codziennie odmawia 1 tajemnicę różańcową w stałej intencji modlitewnej: za parafię, księży i świeckich, wszystkich żyjących i zmarłych parafian.
  • niesie Dobrą Nowinę do chorych i cierpiących z naszej parafii, odwiedzając ich w domu czy szpitalu
  • odprawia codziennie „Godzinę świętą”, czyli w miarę możliwości modli się na Różańcu Świętym w intencji naszej parafii
  • odprawia nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.30

Zawsze spotykamy się przy kawie i ciastku.

Czekamy także na Ciebie!