LISTOPAD                                                                                     nr 3(23)/2004

NASZE BRATERSTWO W MODLITWIE ZA ZMARYCH

RÓŻANIEC

Niedziela, 14 XI 2004 r.

O oczach przepełnionych miłością
Przemyślenia o rekolekcjach wielkopostnych. Było ich tyle, co roku, zawsze jakieś postanowienia, refleksje, zrywy serca. Przygotowanie, oczekiwanie na święta. Tegoroczne rekolekcje zapowiadały się jak dotychczasowe, a jednak były inne. Uświadomiły mi wiele X7L,z7y. Ksiądz rekolekcjonista dotarł ze swoimi refleksjami głęboko do mojego serca. Utkwiły mi w pamięci słowa, żeby zaufać Chrystusowi, Jego słowu, żeby umieć cieszyć się obecnością Boga w każdym człowieku, odczuwać radość ze spotkania Boga w drugim człowieku, umieć przeżywać tę radość zarówno w kościele podczas Mszy św. jak i w codziennym życiu.
I jeszcze jedna myśl � o oczach przepełnionych miłością, tak to bardzo piękne, żeby o tym stale pamiętać patrząc na innych, na nas samych, na świat oczami przepełnionymi miłością i ufnością przejść przez życie � być blisko Boga.
Dużo do myślenia dały mi też spotkania po naukach rekolekcyjnych. Pierwsze odczucie, to czy nie za dużo jeszcze po rekolekcjach na spotkanie; po co? czy trzeba? Rozważałam moje obawy i na drugi dzień poszłam na spotkanie. Stwierdziłam, ze trzeba myśleć po Bożemu, przełamać nieśmiałość, bo to służy dobru. Te spotkania były naprawdę tym, co dało mi radość do działania i tę pewność, że Bóg tak chciał, tak mnie poprowadził. Ksiądz rekolekcjonista powiedział też jeszcze bardzo ważną myśl, że dziś ludziom brakuje ufności w nadzieję w Boga -� nadzieję. To bardzo mi zapadło do serca, żeby umieć zaufać nadziei, dać się poprowadzić Bogu, ze to Bóg działa, a my mamy zaufać i poddać się Jego działaniu, nie bać się. Więcej otwartości serca, ufności i nadziei dały mi tegoroczne rekolekcje.
Magda

Nie masz czasu?

ZATRZYMAJ SIĘ

KALENDARIUM

14 XI - Zapraszamy na spotkanie P.T. Wszystkich Posłańców po Mszach św.: godz. 9.00 Rejon I i II oraz Rejon VII; po 10.30 Rejon III i VI; po Mszy św. o godz. 12.00 Rejon IV i V. Różaniec za zmarłych w ostatnim roku godz. 15.00
21 XI - Msza św. i Zgromadzenie Parafialne g. 15.00; liczenie wiernych. Roraty godz. 6.15 - 29 XI-4 XII
Rekolekcje adwentowe 5 XII niedziela g. 7.30,9.00,10.30,12.00,13.15, 18.30; 6-8 XII (nie ma rorat o godz. 6.15) - medaliki Niepokalanego Poczęcia, przygotowanie do MI, Msze św.g. 8.30 10.30 17.00 18.30

“Nawet ci, co rzadziej przychodzą do kościoła, powinni wiedzieć, co się dzieje we wspólnocie parafialnej"
Ks. M. Nowak
“Praca nad uwrażliwieniem wszystkich chrześcijan na to, że Kościół jest tajemnicą wspólnoty. Zasmakowanie w tym, jaką radością i pomocą może być życie wspólnotowe"
Ks. Mieczysław Nowak

ZGROMADZENIE PARAFIALNE
Niedziela, 21 listopada 2004 r. godz. 16.
00 - MSZA ŚW. i spotkanie w salce