Wrzesień                                                                                     nr 4(28)/2005

Tydzień Biblijny
25 IX - 2 X 2005

Świadectwo

Minął Tydzień Braterstwa. Wiedzieliśmy już od roku, że będą to spotkania osób, które się zbiorą z sąsiedztwa. Gdy przyszedł maj i, jako, posłańcy, znaliśmy już materiały do spotkań, myślałem tylko o jednym -ile osób przyjdzie. Prosiłem wszystkich. Dwa mieszkania zawsze są jakby puste. Na tych nie liczyłem, ale z 14 - tu myślałem, powinna się zebrać nasza grupa.

Powiesiłem program z tematami na tablicy mieszkańców. Dopisałem daty i godziny, aby każdy mógł sobie przypomnieć. Przyszedł czas pierwszego spotkania. Z sąsiadką, moją pomocniczką oczekiwaliśmy na przychodzących. Pół godziny przed czasem przyszły trzy panie. Cieszyłem się. Nigdy nie mieliśmy tak zaplanowanych spotkań. Temat i cel, jaki powinniśmy sobie przybliżyć, był w opracowanym materiale. Komentarz do czytanego fragmentu był jasny. Słowa znane z czytań w kościele w liturgii połączone z czytaniem fragmentu z Konstytucji duszpaster-skiej o Kościele w świecie współczesnym. To była dobra oprawa a przede wszystkim całość była bardziej zrozumiała.

Piszę dziś te słowa z radującym serce spokojem, bo jestem już pewien, że będziemy czytać Pismo święte. Gdy ksiądz proboszcz nam mówił, że taką metodą głosi się Ewangelię na misjach, zastanawiałem się jak jest to możliwe. Teraz po tych czterech spotkaniach zrozumiałem, że jest to bardzo dobra metoda. Materiały opracowane przez tych, którzy znają te­mat, a potem nauka reszty to bardzo dobra nauka.

Nasza grupa nie zawsze zbierała się cała, ale wszyscy, którzy raz przyszli przychodzili na następne i chcą dalej kontynuować. Teraz czekamy na materiały następnych tematów.

Posłaniec z wieżowca

WSPÓLNIE ODKRYWAMY SŁOWO BOŻE

Zaczynamy w tym roku duszpasterskim 2005/2005 wspólne czytanie Pisma świętego. Czytanie i rozważanie Pisma świętego jest w Kościele od jego początków. Aktualne są wciąż słowa św. Piotra: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego"} 6,69 Jak to wyglądało prak­tycznie piszą Dz 2, 42; 2, 46; 4, 33

Autor listu do Hebrajczyków napisze, że „żywe i skuteczne" (4,12) jest Słowo Boże, ma moc zbawić nasze dusze. Bóg chce, by przebywało w nas z całym swym bogactwem (Koi 3,16), by coraz bardziej stawało się światłem i mocą w naszych codziennych wyborach. To od nas zależy ow­ocowanie Słowa. Od naszego przyjęcia Słowa, które daje życie. Kto słucha Słowa ma życie wieczne (J 5,24)

Jak powstało Pismo święte? Ponieważ Bóg się „objawia", dlatego to spisano. Piszący sami często zapisali w tekście tak rozkaz, jak i słowa, które mieli zapisać. Umieszczony tu schemat obrazuje poniższy fakt. Dal­sze materiały poznamy w następnym liście (str. 4).

Kalendarium:

Cel duszpasterski roku 2005/2006: Wszyscy mieszkańcy naszej parafii podnoszą praktycznie świadomość roli Pisma świętego w życiu każdego człowieka, rodzin, wspólnot i całej parafii.

Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę 17/18IX 2005 - wyjazd g. 7.00
Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę 24/25IX 2005 - wyjazd
g- 6.00 *

Tydzień Biblijny 26 IX|fc;2 X 2005 - cel każda rodzina odkrywa Pismo święte.

Październik - różaniec: niedziele godz. 16.00, poniedziałek - piątek 16.30 i 18.00, sobota godz. 16.30, godz. 18.00 - rejon I poniedziałek, re­jon II wtorek, rejon III środa, rejon IV czwartek, rejon V piątek, rejon VI i VII sobota godz. 16.30

9 X 2005 - Piesza Pielgrzymka z Torunia do Górska, godz. 12.00 Msza św. i wyjście na trasę

6 listopada 2005 r. - godz. 15.00 nabożeństwo za zmarłych 20 listopada 2005 r. - gody. 15.00 Zgromadzenie Parafialne (bez Mszy św.): Jak moja wspólnota realizuje cel roku duszpasterskiego - odkrywanie roli Pisma świętego jako Słowa Bożego?

BÓG OBJAWIA SIĘ PRZEZ DUCHA ŚWIĘTEGO

Prorocy