Październik  2007

[Rozmiar: 21324 bajtów]

Zachęta do Różańca

Weź Różaniec do rąk Jak kotwicę bezpieczną Wśród fal Co przemierzają głębią On cię ziarenkami szeptanych po drogach życia prowadzić będzie Weź Różaniec do rąk Jak klucz dany nam z Nieba Niech on nasze serca otwiera Byśmy nawzajem byli dobrzy Jak bochen chleba...

o.Benedykt Zima

W dni powszednie różaniec godz. 16.30 i 18.00
W soboty różaniec
godz. 16.30;
W niedziele godz. 16.00

O łaski dla Misjii 2008 przez różaniec

Różaniec to trzymanie całej wiary w swoich rękach" /Kard. Newmann/
Tę wyjątkowa modlitwę umiłowało wielu. Zachęca nas do niej sama Maryja, gdy w objawieniach np. w Lourdes, Fatimie, Medjugorie prosi o odmawianie tej proste, a jednocześnie głębokiej modlitwy. Nie może to być mechaniczne przesuwanie paciorków,konieczne jest rozważanie poszczególnych tajemnic, kontemplacja ich, pobożne upatrywanie się w tajemnice życia Jezusa i Maryi, gdyż modląc się na różańcu śledzimy cały bezmiar miłości Boga do człowieka. Różaniec św. był również ukochaną modlitwą Ojca św. Jana Pawła II,który ustanowił nową jego część „Tajemnice światła" która ukazuje publiczne życie Zbawiciela, a umiejscowiona została miedzy tajemnicami radosnymi i bolesnymi i jest odmawiana w czwartki.
Podczas tegorocznej październikowej wspólnej modlitwy różańcowej w sposóbszczególny prosić będziemy Maryję, by wypraszała u Syna Swego łaski potrzebne do głębokiego przeżycia Parafialnych Misji Świętych przez nas, nasze rodziny i całą parafię.

Barbara
[Rozmiar: 13570 bajtów]

W parafii naszej jest wiele wspólnot. Rozmaitość programów, różnorodność form działalności pozwala chętnym znaleźć swoje miejsce w parafii, doskonalić własna formacj ę duchową.
Aby zachęcić do wspólnotowej pracy w najbliższych numerach Listu prezentować będziemy, w telegraficznym skrócie, poszczególne wspólnoty duszpasterskie pracujące w naszej parafii. A jako że październik jest miesiącem poświeconym modlitwie różańcowej, w bieżącym numerze przedstawiamy Rodzinę Różańcową (RR):

RODZINA RÓŻAŃCOWA
Każdy uczestnik panie i panowie codziennie odmawia jedną tajemnicę Różańca św. we wspólnocie 20 osób, co razem stanowi cztery części Różańca. Taka całość jest obdarzona specjalnymi łaskami i odpustami. Dla formacji i wspólnoty w ostatni piątek miesiąca w intencji Rodziny Różańcowej jest odprawiana Msza św. o g. 17.00 i po niej odbywa się spotkanie formacyjne, którego ważną częścią jest omówienie intencji modlitw na kolejny miesiąc i wymiana tajemnic.
Raz do roku RR urządza pielgrzymkę do jednego z diecezjalnych sanktuariów i na Jasną Górę w I sobotę i niedzielę października.Zapraszamy rozumiejących modlitwę różańcową do włączenia się do Róż: tel.056/6223139; 056/6221759; 694960846. Najprościej przyjść na Mszę św. w I piątek o g. 17.00 i przyjść na spotkanie.

Najbliższe kalendarium