RÓŻANIEC ZA TYCH, KTÓRZY ODESZLI z NMP w ubiegłym roku.

Niedziela -11 XI g. 15.00.

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie
Śmierć - wielka tajemnica, która intryguje, której nie chcemy przyjąć, nie umiemy zrozumieć, -walczymy z nią. Nawet myśleć o niej się boimy łudząc się, że może nas ominie, spóźni się...
A przecie ż Bóg zostawił człowiekowi znak nadziei. Wierząc w Boga, -wierzymy w realność swego życia wiecznego, wierzymy, że się nie kończy.
Tyle os ób odeszło przed nami, przekroczyło granicę tej wielkiej Bożej tajemnicy. Przekraczali ją w różny sposób: z przerażeniem, niespodziewanie, długo czekając na spotkanie z Panem. Ale są i ci, którzy idąc do Boga, głosili Jego chwałę.
Odwiedzamy groby naszych bliskich z r óżnych okazji, a nasza postawa podczas tych odwiedzin skupienie, powaga oraz modlitewna zaduma świadczy o naszym szacunku dla Zmarłych i miejsca, w którym się znaj dujemy.
W dniu Wszystkich Świętych także staniemy nad grobami naszych bliskich zmarłych. Przyniesiemy kwiaty -symbolizujące nasze uczucia do nich, zapalimy znicze symbol tego, czego najbardziej potrzebuj ą i o co najgoręcej proszą naszej modlitwy: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Prezentacje
w bieżącym numerze przedstawiamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich (SRK):
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich może do niego należeć każdy, kto ukończył 18 lat i chce służyć dobru rodziny: każdy w rodziny wyszedł, w niej żyje i tworzy jej atmosferę.
SRK urządza corocznie Majowe Wędrówki z Maryją, Jubileusz Jubilatów w I sobotę czerwca o g. 11.00, organizuje Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w czwartą sobotę/niedzielę września, przeprowadza zbiórkę na Fundusz Obrony Życia w niedzielę po Bożym Narodzeniu.
Zaprasza wszystkich na spotkania formacyjno - towarzyskie w czwarty poniedziałek każdego miesiąca g. 18.00 różaniec w intencji rodzin, Msza św. i for­macja w salce.
Kontakt 507256988 oraz 94960846. Najprościej przyjść na Mszę św. w IV poniedziałek o g. 18.30

Wierzę w Świętych obcowanie
J. Szczawiński
Wierzę w Świętych obcowanie,
W ścieżkę trudną nad wiecznością
Wierzę w poza czas i pamięć
sięgający wspólny Kościół.
Wierzę, że nie gaśnie w śmierci
Żadna myśl i czyn serdeczny,
Ci, co odwołani wcześniej,
Nas wprowadz ą w żywot wieczny.
Święci, którym powierzono
Każdy krok nasz, każdy oddech,
Rzucą w chwałę most zwodzony
Na łańcuch naszych modlitw.

Najbliższe kalendarium
28 X 2007 Droga Krzyżowa i Różaniec przy FORCIE VII g. 15.00 spotkanie na przystanku „15" przy Schronie OKĘCIE.
29 X g. 18.00 różaniec w intencji Rodzin, Msza św. i spotkanie form. Stowarzyszenia Rodzin
Katolickich

1X1 czwartek, Msze św. w kościele g. 7.30 9.00 10.30 12.00 18.30, g. 15.00 modlitwy i Msza św. na cm. św. Jerzego
2 XI - piątek - Dzień Zaduszny, Msze św. zbiorowe za zmarłych g. 8.30 16.00 17.00 18.30. Wieczorem spotkanie Zespołu Animacj i Parafii
7 XI środa g. 8.30 Wspólnota św. ks. Alojzego Orione (emeryci i renciści); g. 17.00 Rycerstwo Niepokalanej
9 X1 piątek g. 18.30 Kręgi Kościoła Domowego
11 XI niedziela spotkania formacyjne posłańców rano po Mszach; parafialny różaniec za TYCH
KTÓRZY ODESZLI z NMP w ubr.; 89 Rocznica Odzyskania Niepodległości w 1918 r.
13 X1 g. 19.00 Spotkanie Akcji Katolickiej
18 X1 g. 15.00 Msza św. i Zgromadzenie wszystkich Wspólnot parafialnych
22 X1 czwartek g. 18.30 Duszpasterstwo Ludzi Pracy
23 X1 piątek-g. 17.00 Rodzina Różańcowa
24  XI sobota g. 8.30 Msza św. i spotkanie Pomocników Maryi Matki Kościoła; g. 10.00 Msza św.
katedra, 11.00 w Ratuszu obchody XV. lecie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Toruńskiej
26 X1 pon. spotkanie formacyjne SRK
31 X1 1X11 Konwiwencja Nowego Obrazu Parafii w Darłowie