Grudzień  2007
Słowem Twoim zamieszkaj Jezu w nas
Czekam więc na misje i modlę się ...
Od września co miesiąc czytam List do Parafian. Cieszy mnie temat Misji św. Myślę, jaki będzie czas naszych misji? W tym roku już 6 lutego jest Popielec, Wielkanoc 23-24 marca, a Boże Ciało 22 maja. Podobnie będzie niezwykła majówka 1 – 4 maja (czwartek – niedziela). Nie pamiętam, aby tak było.Misje trwające przez tydzień powinny być w maju, aby było jak najwięcej czasu na ich przeżycie. Proponuję, aby były w tygodniu, w którym jest Boże Ciało. Przypada to w dniach 17 – 25 maja. W roku, w którym zdawałam maturę, też były misje w miejscowości mego zamieszkania. Po pisemnym chodziliśmy prawie całą klasą na nabożeństwa. Potem zaczęliśmy ustne egzaminy. W sam raz modlitewny odpoczynek w kościele i nauka w domu. Inne formy odpoczynku bardzo nas rozpraszały. Więc czasem byliśmy aż dwa razy, gdy były młodzieżowe czy rodzinne spotkania. Co zostało mi do dziś, to przyjęcie Jezusa jako Pana mego życia i nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kiedyś ks. proboszcz zapowiadał, że celem misji jest odnowienie naszego wyznania wiary i włączenie się każdego w nurt Maryjnej modlitwy naszej parafii – nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Rycerstwo Niepokalanej, różaniec i nabożeństwo pierwszych sobót. To mi się bardzo podoba. Uważam, że trzeba mieć niezależnie od zajęć takie stały punkt. On tworzy okoliczności, które porządkują moje zmienne humory. Mieszkam teraz we wieżowcu i widzę różnicę w życiu tych, którzy się tych nabożeństw trzymają. W rozmowach zauważam, że niektórymi osobami rządzą seriale i informacje tylko z TV. To ostatecznie ich sprawa, ale myślę, że jedno źródło informacji może nas unaiwniać. Więc planuję z moimi dziećmi, które teraz zaczynają się już poruszać po szkole, aby trzymały się bardziej jednej tajemnicy różańca codziennie. Czekam więc na misje i modlę się o wiele łask Bożych dla nas wszystkich.
Krystyna

Boże Narodzenie zawsze trwa!

Kiedy jest Boże Narodzenie?

Gdy dwoje ludzi przebacza sobie nawzajem,
jest Boże Narodzenie
Gdy ktoś postanawia żyć uczciwie,
jest Boże Narodzenie
Gdy patrzymy na siebie oczyma serca,z uśmiechem na twarzy,

W Dniu Narodzenia Pańskiego
wszystkim Parafianom redakcja Listu życzy
radości w domach i nadziei w sercach

Spotkania pokolędowe

Tak rzadko spotykamy się jako sąsiedzi i jako chrześcijanie. Pan Jezus zachęca nas do takich spotkań, gdyż wtedy może przebywać z nami „Bo gdzie dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,19)
Dlatego zaproś do siebie Sąsiadów, aby szansa spotkania się chociaż raz do roku nie została zaprzepaszczona.

Zapraszamy do wypożyczalni książek i kaset z Parafialnej Biblioteki