Wrzesień  2008

Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących”
Dz 4, 32

Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach”
Dz 2, 42

Misje! Misje?
Misje parafialne? - to były piękne dni!
Mariola
Wiele spokoju wniosły Misje w moje życie. ...
Misje musiały być wspaniałe, bo moja żona wniosła swoją cierpliwością zupełnie inną atmosferę do naszego otoczenia.
Co dalej?

Szybko minął ubiegły rok duszpasterski. Cały czas przygotowania do Misji i wreszcie odbyły się. Ks. Grzegorz i ks. Franciszek przekazali nam bogactwo ducha wspólnoty i chrześcijańskich przemyśleń. Uczestniczyliśmy we Mszach św. terenowych w Boże Ciało i przed Drogą Krzyżową. Patrzyliśmy na siebie wzajemnie jak było nas dużo. Urok zieleni podnosił zrozumienie, że to nie tylko nasza Msza św., ale obejmująca cały kosmos, jest stałym spełnianiem Jezusowego polecenia „To czyńcie na Moja pamiątkę”. Były dobrych porach i każdy mógł brać udział.
Od września zaczynamy jakby czas po misjach. Misje pozostaną dla nas spotkaniem z Chrystusem i w jakiś sposób będą trwać dla nas nadal. Proszę pomyśleć nad słowami Papieża Benedykta XVI, który tak powiedział: „ Spotkanie z Jezusem Chrystusem wymaga słuchania, wymaga odpowiedzi w modlitwie i praktykowaniu w życiu tego, co On nam mówi. Gdy poznajemy Chrystusa, poznajemy Boga, a jedynie wychodząc od znajomości Boga, pojmujemy człowieka i świat — świat, który w przeciwnym razie pozostaje pytaniem bez sensu.
Stać się uczniem Chrystusa to zatem droga wychowania do prawdziwego bycia, do właściwego bycia ludźmi. W Starym Testamencie zasadnicza posta­wa człowieka żyjącego według słowa Bożego była określana terminem «cadik» — sprawiedliwy; ten kto żyje zgodnie ze słowem Bożym, staje się sprawiedliwy; czyni sprawiedliwość i żyje sprawiedliwie. W chrześcijaństwie postawa uczniów Jezusa Chrystusa by­ła wyrażana za pomocą innego słowa: wierny. Wiara zawiera wszystko; to słowo oznacza zarazem bycie z Chrystusem i przyjęcie Jego sprawiedliwości.
W wierze otrzymujemy sprawiedliwość Chrystusa, sami nią żyjemy i ją przekazujemy” /z art. „Poznanie Boga pozwala pojąć człowieka i budować lepszy świat” przemówienie dnia 21 XII 2007 na spotkaniu z kardynałami i pracownikami Kurii Rzymskiej, L”osservatore Romano, nr 2/2008/

Ks. proboszcz Józef Nowakowski

A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem” J 14, 26

Nikt mi nie pomoże. Jestem sam

Najbliższe kalendarium
Msze św. niedzielne i świąteczne 7.30 9.00 10.30 12.00 13.15 18.30
Msze św. w dni powszednie: g. 8.30 17.00 i 18.30
Okazja do Spowiedzi św. pół godziny przed kazdą Mszą św. a w soboty i dni przedświateczne od g. 16.00
Poniedziałek g. 17.30 różaniec w intencji środków masowego przekazu, III pon. spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja
Środa – nowenna do Matki Boskiej Nieustajćej Pomocy g. 8.30 17.00 18.30; g. 19.00 próba śpiewu Chóru Parafialnego
Piątek – g. 16.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego; 16.30 śpiew scholi; g. 17.30 spotkanie dzieci i młodzieży Ogniska Misyjnego PDMD
Sobota – g. 8.30 spotkanie formacyjne ministrantów i lektorów
5 IX – I piątek g. 19.00 spotkanie robocze Zespołu Animacji Parafii
3 i 17 IX – spotkania Wspólnoty Orione g. 8.30
6 IX – g. 7.45 nabożeństwo I soboty
7 IX g. 16.00 Msza św. dla dzieci i rodziców II i III klas Sz. P.
9 IX, 14 IV – g. 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej
12 IX (piątek) – g. 18.30 Msza św. i spotkanie wspólnotowe Kręgów Kościoła Domowego
12-13-14 IX – Pielgrzymka na Jasną Górę dla środowisk harcerskich
14 IX – g. 16.00 Msza sw. dla rodziców i młodzieży klas III Gimnazjum i I, II i III klas pogimanzjalnych LO, Technika i zawodowe