Wrzesień  2000
...GDY INNI ZA OJCZYZNĘ WALCZĄ...
11 września 2000 godz. 17,00 Sala Wielka Dworu Artusa
Co to jest Parafialny Zespół Animacji MONDO ?

Pytanie do Redakcji Wiadomości Kościelnych NMP w Toruniu: "W ogłoszeniach parafialnych słyszę co miesiąc w niedzielę przed pierwszym piątkiem zaproszenie chętnych na spotkanie Parafialnego Zespołu Animacji MONDO Co to jest ten zespół, bo jeszcze nigdy nie byłam a chcę świadomie żyć jako parafianka." Anna K.
Dobrze, że Pani o to zapytała teraz w wakacjach, bo we wrześniu znów będzie ogłoszenie aktualne i przypuszczam, że Pani po tym wyjaśnieniu przyjdzie na to spotkanie. Żeby odpowiedzieć bardzo krótko - Pani wie, że może przyjść każdy chętny. Dotąd zawsze zbiera się duża grupa osób. Co Zespół robi? - chwilę się modli z intencją wierności Bogu, w naszej ludzkiej misji jako chrześcijan Parafii NMP, żeby Bóg natchnął nas dobrymi pomysłami wydarzeń, które zrealizujemy, żeby każdy mógł Boga poznać i być świadomym członkiem wspólnoty (Kościoła) UCZNIÓW (jeden nasz parafianin mówi zawsze ŚWIADKÓW) CHRYSTUSA.
Jak zespół pracuje ? Na każdym spotkaniu stawiamy jakiś problem i próbujemy go świadomie rozwiązać. Np. w miejskich parafiach istnieje anonimowość między sąsiadami! Co zrobić, żeby ta, czasem aż szkodliwa, anomiowość była mniejsza ? Metodą pracy w grupach 3 (osoby) x 3 (osoby) każdy może łatwo powiedzieć swój pomysł.
Najlepszy pomysł spełnimy. Każdy trochę zrobi i będzie wiele dobrego. Do wykonania zawsze zaprasza List, który posłańcy rozniosą do mieszkań. Obecny List znają mieszkańcy naszej parafii od wielu lat. Ten list będzie oczywiście zapraszał do udział w uroczystościach "... Gdy inni za Ojczyznę walczą ..." oraz o katechezach przygotowujących do I Komunii czyli dla rodziców i dzieci klas I i II Szkoły Podstawowej. Dziękuję za to wyjaśniające pytanie i serdecznie pozdrawiam

ks. Józef Nowakowski, proboszcz
Kalendarium 2000

Msze św.

Różaniec w październiku: niedziela g. 16.00, w dni powszednie g. 16.30 18.00. Stałe spotkania formacyjne:

Prośba do Rodziców i dzieci klas I i II Szkoły Podstawowej

Bardzo wielu rodziców prosi wciąż, by przygotowanie do I Komunii św. było w salce przy kościele jak kiedyś. Chcemy na tę prośbę odpowiedzieć pozytywnie i takie przygotowanie w tym roku zacząć. Szczególną okolicznością było też to, że w szkole było za mało godzin dla Pań katechetek, które nie miałyby etatów, dlatego księża będą uczyć w salce. Na te katechezy w salce prosimy dzieci z rodzicami: klasy pierwsze raz na dwa tygodnie a klasy II raz na tydzień. Jeśli to będzie możliwe to klasy II będą miały o godz. 16.15 a klasy I o godz. 17.00 od poniedziałku do czwartku (raz - dzień do wyboru). Daty będą podane wcześniej, bo różne święta w tygodniu będziemy zawsze uwzględniali. Od października pragniemy już realizować program. W pierwszych dwóch tygodniach września będziemy to organizowali. Prosimy rodziców, by zgłosili swoje dzieci na te katechezy podając na karteczce: imiona i nazwisko, adres zamieszkania, telefon (?), klasę i szkołę, do której uczęszczają. Katecheza ta będzie powiązana z udziałem we Mszy św. klasa I o godz. 10.30 z klasa II o godz. 13.15. Informacje można uzyskać w parafii w biurze czy telefonicznie lub u Pań katechetek w szkole.
Numery parafii 6222603, fax 6211078, wikariat 6223139,

Z okazji 61 - tej rocznicy aresztowania bł. ks. Stefana Wincentego FRELICHOWSKIEGO na uroczyste wspomnienie
.. GDY INNI ZA OJCZYZNĘ WALCZĄ ..

w poniedziałek, dnia 11 września 2000 r. o godz. 17.00 do Sali Wielkiej Dworu Artusa zaprasza