Wrzesień 2009

BÓG – HONOR - OJCZYZNA

Sobota - 12 września 2009 g. 18.30

Napisali do Listu do Parafian
Mała praca, ale stworzyła braterstwo Trwają jeszcze wakacje, ale zbliża się jesień. Zaczniemy znów nasze działania dla dalszego budowania wspólnoty parafialnej, która dla mnie znaczy braterstwo sąsiedzkie. Zmarła nasza bardzo wiekowa sąsiadka. Ucieszyło mnie, że na pogrzebie było dużo osób. Prawie 100 % sąsiedzi. Ostatnie dwa lata nie opuszczała mieszkania. Dalsza, nie mieszkająca z nią rodzina, wywiesiła informację o pogrzebie. Dopiero od sąsiadki z innego pietra dowiedziałam się, że śp. zmarła była na początku posłanką. Ja już przejęłam roznoszenie Listu po czasie przerwy i nie wiedziałam, że ona była nią kiedyś. Podniosło mnie to na duchu, że to roznoszenie Listu połączyło nas z nią. Zrozumiałam, że tak powstaje braterstwo. Te dawane informacje parafialne z zaproszeniami na wydarzenia do kościoła są aż tak ważne, bo zabiegane życie porywa nas. Nawet moje teraz już emeryckie zajęcia dobrze jak są porządkowane przez pisemnie informacje kościelne. Słyszałam od naszej przewodniczącej, że ważne jest nasze wspólne zaangażowanie w czytanie Pisma świętego w sąsiedztwie. W ich domu jest to już od trzech lat. Ksiądz proboszcz zaś przypomina, że trzeba jako minimum udziału wszystkich członków wspólnot w wydarzeniach własnej wspólnoty a choćby kilku przedstawicieli w pracy parafialnej. Będę chodzić na formacje posłańców. To jest dla mnie ważna sprawa, bo za mało umiem odpowiedzieć na pytania, gdy roznoszę list. Stale robię to od początku 2009 r. Okazuje się, że co zrobię dobrego, nawet małego, bardzo mnie cieszy. Nic to specjalnie mądrego, ale samo życie.
Halina

Dziękuję za Jubileusz Jubilatów

W tym roku przypadł nam Jubileusz 51-szy zawarcia małżeństwa. Otrzymaliśmy zaproszenie i zaplanowaliśmy udział. Po zeszłorocznym, kiedy to nasza córka, która przyjechała na wspólny jubileusz, bo nie mogła uczestniczyć w dniu naszego indywidualnego jubileuszu, zaplanowała, że znów przyjedzie. Udało się znów nam razem być. Modlitwa w kościele i śpiew pani Agnieszki bardzo nas wszystkich urzekły. Jakie piękne są teksty i melodie o miłości, gdy się je wybierze i tak z sercem śpiewa!!! Serdecznie dziękuję. Jak dożyjemy to będziemy w kolejnym. Te trzy jubileusze, które przeżyliśmy co pięć lat były piękne, ale wiek widocznie zrobił swoje. Może jednak taka dobra jest w nich atmosfera, że wszystko jest na żywo!!! Niech Redakcja tych moich pochwał nie pominie. Bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom Jubileuszu.
Helena

Sprawy stałe
Msze św. niedzielne i świąteczne 7.30 9.00 10.30 12.00 13.15 18.30
Msze św. w dni powszednie: 8.30 17.00 i 18.30
Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. a w pierwszy czwartek i piątek miesiąca oraz w soboty i dni przedświąteczne od g. 16.00.
W każdą niedzielę po Mszy św. o g. 9.00 – spotkanie formacyjne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (od lat 14.00) w salce przy biurze.
W każdą środę o g. 19.00 – próby śpiewu Chóru
W każdy czwartek od g. 17.30 do 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najbliższe kalendarium

1 IX wtorek g. 17.00 – Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego (od 15.30 Spowiedź święta)
1-5 IX katechezy organizacyjne przy parafii; zapisywanie do I Komunii św., do bierzmowania, na spotkania młodzieżowe
2 IX środa g. 8.30 Wspólnota św. ks. Orione; g. 17.00 Rycerstwo Niepokalanej
3-4 IX czwartek – piątek – spowiedź św. od g. 16.00
5 IX sobota g. 7.45 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi
8 IX wtorek Narodzenie NMP; g. 18.30 Msza św. wieczorna, film maryjny i Apel w intencji wierności postanowieniom misyjnym
10 IX czwartek – g. 19.00 spotkanie formacyjne DLP
11 IX piątek g. 18.30 Kręgi Kościoła Domowego
12 IX WYDARZENBIE WRZEŚNIA Bóg – Honor – Ojczyzna g. 18.30 Msza św. procesja ze świecami pod Pomniki Obrońców Ojczyzny i tam różaniec
14 IX spotkanie Akcji Katolickiej
19 / 20 IX Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę.
25 IX g. 17.00 Rodzina Różańcowa
26 / 27 IX Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę
28 IX g. 18.00 różaniec za rodziny, po Mszy św. spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
11 października 2009 r. g. 12.00 w NMP Msza św. na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki z Torunia do Górska, pielgrzymka do Górska

Bóg - Honor - Ojczyzna
Rocznica Odsieczy wiedeńskiej
60 rocznica II Wojny Światowej 1939 r.
60 rocznica aresztowania bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Sobota - 12 września 2009 g. 18.30
Program:
Msza św. w kościele NMP
Przejście z lampionami pod Pomnik ofiar II wojny światowej i Prześladowanych okresu Stalinowskiego 1939 – 1956
Różaniec w intencji Ojczyzny
Przygotowujemy lampiony lub świece do przejścia z kościoła pod Pomniki