Październik 2009

Sobota g. 15.00 Pielgrzymka do Fortu VII

Napisali do Listu do Parafian

„Oni nie przepadli”
W dzień naszego wydarzenia miesięcznego BÓG HONOR OJCZYZNA była u mnie moja wiekowa ciocia. Poszła z mną na Mszę św. i potem na różaniec pod obeliski. Po powrocie pytała mnie czy zawsze tak chodziliśmy? Wyjaśniłam, że pierwszy raz. Cieszyła się, że te kamienie będą dla niej szczególnym znakiem pamięci o tych bohaterach – obrońcach i Wiednia, i od 1939 – 1956 r. One przypominają o nich, że nie przepadli! Zaskoczyło mnie to słowo. Spytałam jako to rozumie? Ubogaciła mnie zrozumieniem tego słowa – ich życie ma znacznie i nie wpadło w pustkę. Oni są przy Bogu. Nasze życie wierne honorowo Bogu i Ojczyźnie, jak ziarno, przynosi owoce.
Magda

Potrzeba dobrej reklamy!

Ostatnio zastanawiam się czy reklamy są potrzebne. Dla mnie to są udziwnione informacje, które rzucają się w oczy. Nieraz widzę, że one pokazują codzienne życie w barwach, których ono nie ma. Niedawno na naszym korytarzu pojawił się pan, który co kilka dni jest pod wpływem alkoholu. Zauważam go teraz w grupie młodych popijających. Przy dzień dobry powiedziałam mu, że ostatnio częściej się spotykamy, na co on mi wyjaśnił z żalem, że zwolniono go z pracy. ... Niestety picie było pierwsze. Filozofia takiej doraźnej przyjemności go porwała. Poczuł się wolnym zgodnie z reklamami zachęcającymi do picia piwa. Trzeba żeby teraz naprawdę odzyskał wolność i mądrze żył. Modlę się za niego i oczekuję reklamy Życie bez alkoholu jest piękne.
Ziuta

Jesteśmy rodzicami

Zastanawiam się jak dziś być rodzicem dla moich dzieci. Jak uczyć ich dobrego, jak dawać im przykład? Proszę redakcję Wiadomości Kościelnych niech coś napisze, bo martwię się, że niektórzy rodzice za mało dbają o przekazanie im mądrości życia, która jest niby dziś łatwa, ale moi młodzi mówią, że dziś człowiek jest „modulowany”. Nie rozumiem tego słowa. Proszę o komentarz.
Zenona

Sprawy stałe
Msze św. niedzielne i świąteczne 7.30 9.00 10.30 12.00 13.15 18.30 Msze św. w dni powszednie: 8.30 17.00 i 18.30 Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. a w pierwszy czwartek i piątek miesiąca oraz w soboty i dni przedświąteczne od g. 16.00.

R Ó Ż A N I E C (październik)

W dni powszednie różaniec o g. 17.45 a w niedzielę g. 16.00. Różaniec prowadzą poniedziałek rejon I, wtorek II, środa III, czwartek IV, piątek V, sobota VI i VII

Godzinki w środę 16.30

W każdą niedzielę po Mszy św. o g. 9.00 – spotkanie formacyjne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (od lat 14.00) w salce przy biurze.
W każdą środę o g. 19.00 – próby śpiewu Chóru
W każdy czwartek od g. 17.30 do 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
Dnia Eucharystyczne – I czwartek, piątek i sobota – okazja do Spowiedzi św. od 16.00

Najbliższe kalendarium

11 X 2009 – g. 11.30 film o poświeceniu Krzyża w Górsku; g. 12.00 Msza św. o rychłą beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki z okazji XXV rocznicy śmierci, wyjście pielgrzymki do Górska 12 X (poniedziałek) – g. 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej
16 – 17 (piątek-sobota) Ratusz Staromiejski g. 10.00-17.30 - X Ogólnopolska Konferencja pt. „25. Rocznica śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki. Kościół w dobie totalitaryzmów: hitlerowskiego i komunistycznego”
17 X (sobota, nasz kościół) – g. 17.00 Msza św. o rychłą beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki
18 X (niedziela) na tamie we Włocławku g. 13.00 Msza św.
18 X (niedziela) w naszym kościele g. 19.00 projekcja filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas” (serdecznie wszystkich zapraszamy)
19 X (poniedziałek) w Bydgoszczy – kościół pw. Wszystkich Polskich Braci Męczenników ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 3 – g. 18.00 Msza św. w intencji beatyfikacji Ks. Jerzego Popiełuszki
19 X (poniedziałek) ok. 21.30 uroczystość przy Krzyżu Uprowadzenia
29 X (czwartek) 19.00 DLP
30 X (piątek) g. 17.00 Rodzina Różańcowa

Sobota - 24 października 2009
godzina 15.00 Pielgrzymka do Fortu VII – Droga Krzyżowa i różaniec
Cel - Damy świadectwo wiary i miłości do Boga i Ojczyzny przez pielgrzymkę i modlitwę za obrońców Ojczyzny.
Dojazd do przystanku przy Pętli obok UMK (ul. Gagarina – Szosa Okrężna) – Lotnisko Okęcie na g. 15.00. Wyjście poboczem Szosy Chełmińskiej i przy lotnisku poboczem lasu. W drodze Droga Krzyżowa oraz różaniec w fosie Fortu
Wersja skrócona dojazd do Fortu VII (ul. Polna – Szosa Okrężna) i podejście do fosy
Przygotowujemy lampiony dla zapalenia przy Forcie