Wrzesień 2010

Módlitwa za Poległych – 12 IX

Napisali do Listu do Parafian

Zupełnie inne życie

Długi czas żyłem bez modlitwy. Już jako mały chłopiec modliłem sie tylko, gdy modliłem się z rodzicami. Potem okolicznościowo jedynie za moją matkę i we Wszystkich Świętych na cmentarzu. Niby jestem wierzący, ale modlitwa była poza moją wyobraźnią. Również udział mój i mojej rodziny we Mszach świętych był przypadkowy. Ma to już zły skutek, bo moje dzieci są jeszcze dalej od spraw wiary. Moja żona zawsze mnie prosiła, żebym był normalnie gorliwy. Nie rozumiałem jej. ... Niedawno zachorowałem. Znalazłem się w szpitalu. W pierwszych dniach pobytu byłem zupełnie bezmyślny, aż ocknąłem się i zacząłem się modlić – najpierw bardzo prosić o zdrowie, a potem o swoje nawrócenie. Walczyłem ze sobą wewnętrznie. Odwiedzająca mnie rodzina patrzyła na mnie zupełnie innymi oczyma. Chyba nie żegnali. ... Muszę teraz napisać jednak, bo ksiądz proboszcz mówi czasem, że takie nawrócenia szpitalne to już wielka strata. Grzech złego przykładu dla rodziny już się dokonał. ... To prawda. Nie chcę tego tłumaczyć. Powiedziałem jednak moim dzieciom o tym, żeby oni żyjąc spokojnym normalnym życiem nie robili tak jak ja przez tyle lat. Patrzyli na mnie jak na trochę przestraszonego chorobą. Jednak ja nie jestem aż tak przestraszony. Koniec życia mi odsunięto na długo. Ja jednak zacząłem normalnie moje życie odnosić do Boga. Modlić się, przystępować do Komunii św. to jest dla mnie „normalność”. To jest zupełnie inne życie. Być przy Bogu!!! Moja żona tak zawsze żyła. Nie rozumiałem, że to jest odczuwalna prawda. Widzę wielu sąsiadów, którzy tak „spokojnie” żyli od dawna, a ja byłem jakby narwany w swoich myślach o wierze. Pewnie ksiądz to opuści, ale tak myślę, że byłoby dobrze to napisać, gdyż to nie jest przeciw nikomu. Niech spróbują tak „na próbę” być „normalnymi”, a zobaczę jak to się w sumieniu czuje. Bóg „mieszka w sercu”! Proszę przyjąć pozdrowienia i dalej nas „budzić” żebyśmy nie żyli w grzechu.
Seweryn

Droga Redakcjo, proszę o nową akcję powoływania Kręgów Czytania Pisma św. w sąsiedztwie. Nasz Krąg utracił trzy rodziny, które się wyprowadziły. Nowi jakoś nie rozumieją tego. Bardzo duża wędrówka w naszych małych mieszkaniach będzie trwała długo, dlatego trzeba na nowo zwołać w specjalnej akcji. Szczęść Boże
Irena

Stała Służba Boża

Nabożeństwo niedzielne g. 16.00;
Msze św. niedzielne i świąteczne 7.30 9.00 10.30 12.00 13.15 18.30
Msze św. w dni powszednie: 8.30 17.00 i 18.30
Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. a w pierwszy czwartek i piątek miesiąca oraz w soboty i dni przedświąteczne od g. 16.00;
W każdą środę nowenna do MBN Pomocy na początku każdej Mszy św., o g. 19.00 –
próby śpiewu Chóru; w każdy czwartek od g. 17.30 do 18.30
Adoracja Najświętszego Sakramentu; w piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego g. 16.30
Poradnia Rodzinna środy 17-18.00.
Biuro czynne codziennie: 9.00-9.30 (oprócz soboty) 17.30-18.00 (oprócz środy i soboty).
Zapowiedzi przedślubne zgłaszamy 3 miesiące przed planowanym terminem. Aktualności prosimy oglądać w witrynie parafii /główka listu/.
Katechizacja w osobnych ogłoszeniach.

Najbliższe kalendarium

12 IX 2010 – BÓG HONOR OJCZYZNA – ROCZNICE – wybuchu II Wojny Światowej i Bitwy pod Wiedniem modlitwa za poległych w obronie Polski i Europy, g. 16.00 różaniec przy Pomnikach i Msza św. w kościele NMP
18 IX 2010 /sobota/ – św. Stanisława Kostki - Święto Młodzieży
18/19 IX 2010 – Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę