LISTOPAD  2003                                                                                               nr 2(18)

Żyjemy w świętych obcowaniu, czyli my we wspólnocie z tymi w czyśćcu i tymi w niebie

WAŻNE I WAŻNIEJSZE

Rzeczywistość, jak tak z okna popatrzeć, lub z ulicy nie wygląda zachęcająco. Szczególnie słychać o bałaganie, aferach w życiu publicznym.
Nie o ten rodzaj rzeczywistości jednak mi chodzi. Nie dajmy się zwariować myśleniem tylko i wyłącznie o rzeczach publicznych. Bo na przykład ważniejsze jest to, że żyję, niż gdzie i w jakich warunkach. Ważniejsi są ludzie wokół mnie, niż ich praca i zarobki. Ważniejsze szczęśliwe małżeństwa niż bogate; ważniejsze jest kochanie dzieci i wychowanie niż ich ubieranie.
Znów jakaś pani dźwiga 12 lampionów na groby. Ozdabianie grobów nic już zmarłym nie pomaga. Wieńce, kwiaty, lampki i inne akcesoria, nierzadko zaspokajaj ą naszą pychę. Złóżmy naszym zmarłym to, co naprawdę dla nich jest najważniejsze - nasze nawrócenie, wysiłek duchowy, wytrwałą, serdeczną modlitwę, Komunię świętą i uzyskane odpusty.
Wielu z nas w pogodni za dobrami doczesnymi zapomina o tym, że nie mamy tutaj na ziemi miejsca stałego.
Obserwator

Służba Boża w naszej parafii
Msze św. w niedziele dla dorosłych g. 7.30 12.00 18.30; rodziców z dziećmi młodszymi g. 13.15; rodziców z dziećmi ze Szkoły Podstawowej g. 10.30; młodzieży g. 9.00. Msze św. w dni powszednie g. 8.30 17.00 18.30 Udzielanie Chrztu św. w I, III i V-tą sobotę miesiąca o godz. 18.30. W razie konieczności również w innych porach. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w środę poprzedzającą Chrzest po Mszy św. o godz. 17.00 Okazja do Spowiedzi św. codzienne pół godziny przed każdą Mszą św., w soboty i dni przedświąteczne od g. 16.00. WI czwartek i I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00.
  Myśl ufności na miesiąc listopad
Boże - żyję, bo chcesz;
umrę, kiedy każesz;
zbaw mnie, bo możesz.
Cisza w gałęziach drzew
Gdzieniegdzie tylko ptaszyna zakwili
Cisza na ścieżce cmentarnej
Tylko te szeleszczące liście pod stopami
I smutek umierania
Umarli śpią snem kamiennym
Nie dociera do nich zda się
Ni płacz ni żałość
Opuszczonych dzieci, żon, matek
Drzewa pogrążają się w martwotę zimowego snu
Lecz z wiosną ożyją i rozkwitną na nowo
I powróci do nich radość ptaszęcego gwaru
Tak i my - Obmyci Krwią Baranka
Napojeni Duchem Świętym
Powstaniemy
Do nowego życia w Domu Ojca
Które się już nigdy nie skończy

Służba Boża w naszej parafii
Modlitwy o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek miesiąca od godz. 17.30. Nowenna w intencjach polecanych za pośrednictwem bł. ks. Stefana Frelichowskiego o godz. 18.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy przed każdą Mszą św.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 16.30
Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w I soboty o godz. 7.45

9 LISTOPADA 2003 godz. 15.
Różaniec za zmarłych
od l listopada 2002 do 31 października 2003 r.
Solidarnie współczujemy rodzinom zmarłych
i modlimy się za tych, którzy odeszli

Organizacja katechezy i biura w naszej parafii ul. Panny Marii 2
Katechezy przygotowujące:
do udziału we wspólnocie Kościoła i we Mszy św. dzieci klas I Szkoły
Podstawowej w poniedziałek po Mszy św. o godz, 17.30;
do I Komunii św. dzieci klas II Sz. Podstawowej - poniedziałek, wtorek, środa g. 16.15;
młodzieży klas III Gimnazjum do Bierzmowania - poniedziałek, wtorek, środa g. 18.00
Nauki przedślubne: I-sza niedziela miesiąca g. 16.00-18.30; Il-ga i III-cia niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 13.15. Poradnia rodzinna środy 17.00-18.00
Dyżur biura parafialnego w pon.-pią. g. 9.00 - 9.30; pon.-wt., czw.-pią. g. 17.30-18.00. Telefon biura i ks. proboszcza 622603, ks. wikariu