[Rozmiar: 39622 bajtów]
Nadszedł czas podsumowania Roku Patrona a równocześnie pomyślenia o XV rocznicy beatyfikacji bł. ks. Stefana Wincentego Frehchowskiego przez Jana Pawła II w dniu 7 czerwca 199 r. na toruńskim lotnisku. Wszystko to musi się mieścić w panującej atmosferze modlitw i wybierania z okazji kanonizacji dla siebie życiowych przemyśleń Jana Pawła II i o św. Janie Pawle II. Nie można nie zauważyć też wnoszonego przez wiele osób napięcia z ujawnianej radości w oczekiwaniu odbycia pielgrzymki na te uroczystości.
Sanktuarium owocnie przeżyło prawie dwa lata gorącej atmosfery związanej ze 100. leciem Urodzin bł. ks. Stefana Wincentego Frehchowskiego. Odbyty w Toruniu «ZIot WICEK 2013» wielu nazwało „stworzycielem" Błogosławionemu nowej aury i nowego miejsca w myślach i wydarzeniach harcerskich. Urosła jakby nowa aureola Naszemu Patronowi.
Dwudziesty Biuletyn Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frełichowskiego po przymiarkach materiałów powstałych od ostatniego numeru „musi" pękać w szwach. Może to i dobrze, bo redakcja nosi się z zamiarem innego działania na przyszłość. Numer zaczynają teksty z różnych uroczystości: bpa Andrzeja Suskiego (23.02.2013 - z 68. rocznicy śmierci bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego), bpa Wiesława Meringa (7.06.2013 - z Toruńskiego Czuwania z Błogosławionym w czasie Toruńskiego Spotkania Młodych), bpa Józefa Guzdka (11.08.2013 - ze ZLOTU WICEK 2013) oraz ks. Sławomira Odera (6.12.2013 - z Konferencji nt. 100. rocznicy urodzin bł. ks. phm. Stefana W. Frelichowskiego wygłoszonej w Senacie RP). Inne materiały są wybrane zupełnie przypadkowo ze szczególną zachętą do zajrzenia do spisu treści. W tradycyjnym kalendarium specjalne opuszczono relację z prze- biegu ZLOTU WICEK 2013. Pośród zdjęć jest kilka z trwającej Peregrynacji relikwii bł. Stefana po środowisku ZIIRu.
Redakcja Biuletynu serdecznie dziękuje i zapewnia o modlitwie w Sanktuarium za wszystkich, którzy zrealizowali programy Roku Patrona i Zlotu WICEK 2013.

Osobne podziękowanie składa redakcja P. T. Władzom Samorządowym i Państwowym Województwa Kujawsko Pomorskiego, Wojska Polskiego, Władzom Miast i Gmin zaangażowanych w przygotowanie i realizację wielu uroczystości harcerskich w Toruniu, Bydgoszczy, Chełmży, Chełmnie, Radzyniu Chełmińskim i wielu innych. Serdeczne dzięki składa wszystkim służbom zabezpieczenia, porządkowym i medycznym.h

W imieniu Redakcji
ks. Józef Nowakowski