Fragment sklepienia gwiaździstego nad południową nawą.

NAWA POŁUDNIOWA. W  ścianie zachodniej we wnęce znajduje się malutki ołtarz rokokowy z około 1770 roku z obrazem  Chrystusa Bolesnego, darowizna króla Jana III.   Przy ścianie południowej znajdują się marmurowe fragmenty  nagrobka braci Tylickich  z 1615 roku  pochodzące ze:  zburzonego kościoła Dominikanów. Nad nagrobkiem  umieszczono wielkie drewniane epitafium, piwowara toruńskiego Macieja Neissera i jego żony (po r. 1581). W renesansowej ramie rzeźbionej, o bogatej ornamentyce, widnieje w obrazie głównym scena chrztu Chrystusa w Jordanie na tle Torunia. W następnej wnęce znajduje się barokowy ołtarz św. Anny z kościoła Dominikanów Od tego miejsca zaczynają się na skarpach wewnętrznych malowidła ścienne odsłonięte z pod tynku w 1892 roku.